Wczytuję dane...

Puzzle

Doskonały pomysł na spędzanie wolnego czasu, jak i prezent dla najbliższych osób. Sprawdź szeroki asortyment puzzli i zdecyduj, które z nich zakupisz tym razem. Nasze układanki to idealna propozycja dla osób w każdym wieku – dzieci, nastolatków, dorosłych, a nawet seniorów!

Puzzle do układania - co to? Definicja, zasady, historia powstania

Puzzle to małe, średnie lub duże obrazki, które są podzielone na dziesiątki, setki lub tysiące mniejszych elementów. Zabawa nimi polega na znajdowaniu oraz łączeniu pojedynczych części. Po ułożeniu tworzą przepiękne obrazy, które mogą prezentować pejzaże, fotografie, a nawet rysunki. W zależności od przeznaczenia oraz formy, na ich powierzchni mogą znaleźć się zwierzęta, rośliny, przedmioty, a nawet bohaterowie ze znanych bajek i kreskówek. Najczęściej są wykonane z trwałego papieru (kartonu), który z jednej strony pokrywa warstwa nadruku.

Ich powstanie datuje się na rok 1763, a za twórcę uważa się Johna Spilsbury. Według jego założeń zadaniem puzzli była jednak nie zabawa, a nauka. Pierwotnie służyły one bowiem do wsparcia edukacji związanej z dziedziną geografii. Na początku puzzle były produkowane ręcznie. Dopiero na początku XX wieku zaczęła się ich masowa produkcja, do której wykorzystywano maszyny odpowiadające za wykrawanie poszczególnych elementów.

Dlaczego warto postawić na sprawdzone puzzle do układania?

Układanie puzzli niesie za sobą mnóstwo korzyści, które docenią ludzie absolutnie w każdym wieku. Tego typu układanki stanowią świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Dodatkowo pobudzają kreatywność i wyobraźnię, uczą cierpliwości i logicznego myślenia, a także - po złożeniu dostarczają mnóstwa frajdy i satysfakcji. Można bawić się nimi w pojedynkę, a także zaplanować wspólny czas - spędzany w gronie rodziny, przyjaciół oraz znajomych.

Warto pamiętać, że puzzle stanowią doskonały pomysł na prezent, którym można obdarować bliską osobę - i to z dowolnie wybranej okazji: urodzin, imienin, świąt i nie tylko.

Puzzle dostępne w sprzedaży. Jakie układanki w formie puzzli odkryjesz w naszym e-sklepie?

Oferujemy układanki zróżnicowane pod względem trudności układania, wzorów, kolorów, a także ilości elementów. W naszym asortymencie czekają na Ciebie zarówno puzzle dla dzieci - składające się z kilkudziesięciu czy kilkuset elementów. Oferta sklepu Galaktyka.net to również prawdziwa gratka dla nieco starszych miłośników układanek, w której znajdziesz puzzle 1000-, 2000, a nawet 3000-elementowe.

Dysponujemy kartonowymi puzzlami przenoszącymi w różne wymiary rzeczywistości. Jeśli poszukujesz piękna w naturze - zdecydowanie polecamy puzzle ukazujące faunę i florę. Kontemplacja roślinności i zwierząt nie sprowadza się do powierzchownego oglądu. To głębokie przeżycie estetyczne – przykładowo koń może stać się symbolem łagodności, kociątko alegorią dziecięcej niepokalaności, a morskie oko ostoją spokoju i królestwem harmonii. Układanie takich puzzli tradycyjnych to wręcz składanie własnego jestestwa

Na świecie istnieje wiele pomników architektonicznego geniuszu człowieka. Siedem cudów świata wiecznie żyje w świadomości każdego poszukiwacza piękna. Teraz jednak nie trzeba wybierać się na Wawel, aby zasmakować jego monumentalności. Kartonowe puzzle przeniosą Cię do tego legendarnego zamczyska skuteczniej niż wiekowe cegły. Dzięki naszym puzzlom możesz zwiedzać polską i światową architekturę, nie wychodząc nawet z domu. Uroki zwiedzania rekompensuje bowiem ogromna przyjemność płynąca z układania puzzli.

Nasze puzzle do układania pozwalają zerwać okowy szarej rutyny i otworzyć wrota fantastycznego uniwersum Marvela. Powołaj do życia obraz emanujący impetem Hulka, twardością Iron Mana czy szybkością Srebrnego Surfera. Moc zawsze będzie z Tobą! Wybór puzzli z naszego asortymentu to krok do skonstruowania układanki swojego życia! Sprawdź całą naszą ofertę i zdecyduj, które puzzle trafią w Twoje ręce.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów