Wczytuję dane...

Płyty Winylowe

Doskonała muzyka w kultowej formie. Zapoznaj się z bogatą ofertą kilkuset wyselekcjonowanych płyt winylowych i zdecyduj, która tym razem trafi w Twoje ręce. Znajdziesz tu winyle z muzyką rockową, klasyczną, pop, hip-hip, a nawet disco!

Czym są płyty winylowe?

Muzyczna płyta winylowa to potoczna nazwa, jaką stosuje się do określania tzw. płyty gramofonowej, która wykorzystuje analogowy zapis informacji. Przyjmuje ona formę czarnego i okrągłego kawałka tworzywa, które posiada na swojej powierzchni specjalnie “rowki”. To właśnie na nich umieszczone jest nagranie. Początkowo nagrania znajdowały się tylko na jednej stronie, a tego rodzaju płyty były produkowane w rozmiarach 5 i 7 cali. Następnie większą popularność zyskały płyty z obustronnymi nagraniami - występujące w wersjach 7-, 10- oraz 12-calowych

Powstanie płyty analogowej datuje się na okres przypadający na koniec XIX wieku. Renesans tego nośnika muzyki trwał z kolei aż do końcówki lat 80, gdzie stopniowo tzw. winyle zaczęły być wypierane przez nowocześniejsze i bardziej zaawansowane płyty CD (kompaktowe) - z cyfrowym zapisem.

Wówczas wydawało się, że tego rodzaju nośniki na dobre zostaną wyparte z rynku. Jednak wystarczyło zaledwie 20 lat, aby niespodziewanie, już w 2000 roku, nastąpił stopniowy zwrot i winyle ponownie powróciły na rynek.

Winyle – dla kogo są i dlaczego warto je kupować?

Płyty winylowe to gratka dla prawdziwych melomanów i miłośników muzyki występującej na tradycyjnym, fizycznym nośniku. Stanowią wyjątkowy rarytas dla wszystkich audiofilów i osób zawodowo zajmujących się muzyką (np. DJów), ale także tych, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z takim typem obcowania ze sztuką.

Charakteryzują się wysokim stopniem unikalności, który można zauważyć nie tylko po ich zawartości, ale również dostrzec z zewnątrz. Każdej płycie winylowej towarzyszy, chociażby absolutnie wyjątkowa oprawa graficzna.

Jednym z nadrzędnych powodów, dla których warto zdecydować się na ten nośnik, jest oczywiście sposób słuchania muzyki. Obsługa gramofonu pozwala rozkoszować się dźwiękami, a dodatkowo poczuć niezwykły klimat i powrócić do muzycznych korzeni. Jednak fenomen powrotu do płyt winylowych tkwi nie tylko w ich oryginalnym wyglądzie, czy też sposobie odsłuchiwania muzyki. Na Twoją uwagę zasługuje również jakość samego odsłuchu, która jest porównywalna z bardziej nowoczesnymi płytami kompaktowymi.

Oferta płyt winylowych. Jakie winyle z muzyką znajdziesz w naszym sklepie?

W naszym internetowym sklepie Galaktyka.net czekają na Ciebie wyłącznie sprawdzone i w 100-procentach oryginalne płyty winylowe. Nasz asortyment to oferta, w której znajdziesz płyty winylowe z takimi gatunkami muzycznymi, jak: rock, metal, klasyka, hip-hop i rap, disco, pop, a nawet muzyka filmowa.

Wszystkie dostępne gatunki są podzielone na kategorie. Dzięki temu poszukiwania idealnego winyla będą dla Ciebie prostsze i zdecydowanie wygodniejsze. Poza pojedynczymi egzemplarzami przygotowaliśmy dla Ciebie również gotowe zestawy płyt winylowych, a także specjalne edycje kolekcjonerskie. Życzymy udanego odsłuchu!

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Promocja

Off - Electrica Salsa [LP]

51,98 PLN*
54,98 PLN*
Oszczędzasz 3.00 PLN
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 54.98 PLN
* z podatkiem VAT
Promocja

Savage - Tonight [LP]

55,79 PLN*
59,99 PLN*
Oszczędzasz 4.20 PLN
Najniższa cena produktu z ostatnich 30 dni: 59.99 PLN
* z podatkiem VAT