Wczytuję dane...

Płyty Kompaktowe

Świetna muzyka na wyciągnięcie ręki. Odkryj bogaty wybór różnorodnych gatunków muzycznych, wśród których znajdziesz swoje ulubione. Poznaj kilkaset unikalnych pozycji i ciesz się świetną muzyką - puszczaną prosto z kompaktowych płyt CD!

Czym są płyty kompaktowe?

Muzyczne płyty kompaktowe (nazywane potocznie płytami CD), to charakterystyczne plastikowe krążki zawierające cyfrowy zapis ścieżek dźwiękowych. Występują w kilku wariantach, jednak najpopularniejszą opcją są zdecydowanie TE o wymiarach: 12 cm (średnica), 1.2 mm (grubość) oraz około 15 g (waga). Ich wierzchnia część zawiera zazwyczaj ciekawy graficzny nadruk. Natomiast z drugiej strony płyty CD posiadają zapis ścieżki dźwiękowej - występujący w formie charakterystycznej połyskującej powierzchni.

Muzyczne płyty kompaktowe zostały wprowadzane na rynek pod koniec lat 80 i to właśnie w tym czasie zaczęły wypierać używane wówczas płyty winylowe. Ich wprowadzenie doprowadziło do pewnego rodzaju rewolucji związanej ze sposobem odsłuchiwania dźwięków. Głębia muzyczna, którą wyróżniały się płyty winylowe, została zastępowana pobijaniem zarówno wysokich, jak i niskich tonów muzycznych.

Warto wspomnieć, że wraz ze zmianą samego nośnika, zmianie uległ również sposób cieszenia się muzyką. Wprowadzenie płyt CD było bowiem równoznaczne z koniecznością zastosowania innych urządzeń - tzw. odtwarzaczy. Z czasem sprzęty do odtwarzania muzyki z kompaktów zagościły również w innych rozwiązaniach - samochodach, komputerach itp.

Dla kogo są i dlaczego warto kupować kompaktowe płyty CD z muzyką?

Płyty CD stanowią idealne rozwiązania dla wszystkich fanów muzyki. Zarówno dla prawdziwych melomanów, zawodowców, jak i tych, którzy słuchają jej hobbystycznie. Z uwagi na swoją formę, mogą być używane zarówno w domu, w pracy, podczas imprez w klubach, jak i w trakcie jazdy samochodem.

Każda oryginalna płyta CD ma tłoczone ścieżki dźwiękowe, które są mocno osadzone bezpośrednio w tym nośniku. To oznacza, że nawet drobne rysy (spowodowane niewłaściwym użytkowaniem), nie są w stanie uszkodzić takiego elementu, aby uniemożliwić dalszy odsłuch.

Dzięki temu muzyczne płyty kompaktowe z piosenkami wykazują się bardzo dużą żywotnością. Nie zużywają się podczas normalnego korzystania, a jednymi czynnikami, które mogą im zaszkodzić, są uszkodzenia mechaniczne. Ich odsłuch za każdym razem gwarantuje doskonałą jakość dźwięku - i to bez względu na to, ile lat pozostają w użytku.

Muzyka na płytach CD. Jakie kompakty z piosenkami czekają na Ciebie w naszym sklepie online?

Nasz internetowy sklep Galaktyka.net ma dla Ciebie całe bogactwo sprawdzonych i oryginalnych płyt kompaktowych. W naszej ofercie znajdziesz płyty CD najbardziej popularnych artystów, reprezentujących takie gatunki i nurty muzyczne, jak: rock, metal, klasyka, hip-hop i rap, disco, pop oraz wiele, wiele innych.

Wszystkie produkty są pogrupowane według kategorii, co sprawia, że znalezienie wymarzonej płyty jest nie tylko łatwe, ale również szybkie i komfortowe. Znajdziesz tu zarówno pojedyncze egzemplarze kompaktów, płyty w przygotowanych zestawach, jak i specjalne limitowane i kolekcjonerskie wydania

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Maanam - Klucz

19,99 PLN*
* z podatkiem VAT